? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Jumaat, 29 Januari 2010

RPH minggu 4(25-29Jan 2010)

MINGGU 4 25-29 JANUARI 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan juga dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Selasa

Tarikh: 26 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Selasa

Tarikh: 26 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Keadaan kelas yang agak bising
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar dalam kelas ini terlalu bising sehingga setiap guru yang mengajar kelas ini memberikan komen yang sama


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar kelas ini memberi kerjasama yang sepatutnya


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Jumaat

Tarikh: 29 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kesihatan diri dan keluarga

Subtajuk: Kekeluargaan

Objektif:
• Menyenaraikan peranan dan tanggungjawab ahli keluarga

Kemahiran: Berbincang

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Kebersihan

Refleksi: Pelajar mengikuti perbincangan bersama guru seterusnya membuat latihan yang berkaitan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat







































Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur: 1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar kelas ini memberi kerjasama yang sepatutnya


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Jumaat

Tarikh: 29 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kesihatan diri dan keluarga

Subtajuk: Kekeluargaan

Objektif:
• Menyenaraikan peranan dan tanggungjawab ahli keluarga

Kemahiran: Berbincang

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Kebersihan

Refleksi: Pelajar mengikuti perbincangan bersama guru seterusnya membuat latihan yang berkaitan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

0 comments: