? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Isnin, 8 Februari 2010

RPH minggu 5(1-6 February 2010)

MINGGU 5 1-6 FEBRUARY 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan kelas disamping pelajar yang sebelum ini selalu membuat bising, sudah mahu berubah


Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota disamping keadaan kelas yang ada perubahan dari segi kebisingan
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Selasa

Tarikh: 2 February 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota serta berkomunikasi dengan guru
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Selasa

Tarikh: 2 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Rabu

Tarikh: 3 February 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota walaupun ada segelintir pelajar yang mengganggu pembelajaran tetapi telah diberikan amaran
Guru memberikan penerangan istimewa kepada pelajar kerana didapati ada segelintir pelajar yang tidak mampu membaca


Hari: Rabu

Tarikh: 3 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Khamis

Tarikh: 4 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas
Segelintir yang mengganggu pembelajaran di dalam kelas diberikan amaran tegas oleh guru


Hari: Khamis

Tarikh: 4 February 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota serta berkomunikasi dengan guru
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Jumaat

Tarikh: 5 February 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan fizikal
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan secara sihat

ABM: Bola futsal dan bola keranjang

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Keselamatan

Refleksi: Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar membuat senaman ringan dahulu seterusnya mengikuti pembelajaran yang dijalankan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat


Hari: Sabtu

Tarikh: 6 February 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan fizikal
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan secara sihat

ABM: Bola futsal dan bola keranjang

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Keselamatan

Refleksi: Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar membuat senaman ringan dahulu seterusnya mengikuti pembelajaran yang dijalankan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

0 comments: