? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Khamis, 11 Mac 2010

RPH minggu ke 10 (8-12 March 2010)

MINGGU 10 8-12 MARCH 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 8 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Unit Pembelajaran: Ulangkaji

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran,pelajar menyiapkan latihan yang telah diberikan

Aktiviti Pembelajaran: Latihan Pengukuhan

Prosedur:
1) Guru memberi latihan di papan hitam
2) Guru mengedarkan latihan tambahan kepada pelajar
3) Pelajar dikehendaki menyiapkan latihan agar 15 minit terakhir dapat dijadikan masa perbincangan untuk semakan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, dan edaran latihan

Penerapan Nilai: Disiplin, Tekun, Bersungguh-sungguh, Patuh

Refleksi:
Pelajar membuat latihan dengan tekun
Pelajar bertanyakan akan maksud soalan latihan
Guru membuat rondaan bagi memastikan pelajar menyiapkan latihan seperti disuruh
Perbincangan jawapan bersama kelas


Hari: Isnin

Tarikh: 8 March 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Ulangkaji Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya
(b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Aktiviti Pembelajaran:
(a) Pelajar diberikan latihan sebagai latihan ulangkaji
(b) Pelajar dikehendaki menyiapkan latihan yang diberikan sebagai peluang sebelum menduduki peperiksaan peringkat sekolah selepas sekolah dibuka nanti
(c) Guru membuat rondaan bagi memastikan pelajar membuat latihan


Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Salinan latihan pengukuhan dan buku kerja

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Belajar bersungguh-sungguh
Disiplin
Tekun
Rasional dan logik

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan latihan seminima mungkin
Pelajar berbincang dengan rakan sekelas akan kemungkinan jawapan
Pelajar membuat rujukan nota yang telah diberikan sebelum ini
Guru memberikan kaedah berfikir secara logik dan rasional


Hari: Isnin

Tarikh: 8 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1710

Unit Pembelajaran: Ulangkaji

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran,pelajar menyiapkan latihan yang telah diberikan

Aktiviti Pembelajaran: Latihan Pengukuhan

Prosedur:
1) Guru memberi latihan di papan hitam
2) Guru mengedarkan latihan tambahan kepada pelajar
3) Pelajar dikehendaki menyiapkan latihan agar 15 minit terakhir dapat dijadikan masa perbincangan untuk semakan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, dan edaran latihan

Penerapan Nilai: Disiplin, Tekun, Bersungguh-sungguh, Patuh

Refleksi:
Pelajar membuat latihan dengan tekun
Pelajar bertanyakan akan maksud soalan latihan
Guru membuat rondaan bagi memastikan pelajar menyiapkan latihan seperti disuruh
Perbincangan jawapan bersama kelas


Hari: Selasa

Tarikh: 9 March 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Ulangkaji Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya
(b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Aktiviti Pembelajaran:
(a) Pelajar diberikan latihan sebagai latihan ulangkaji
(b) Pelajar dikehendaki menyiapkan latihan yang diberikan sebagai peluang sebelum menduduki peperiksaan peringkat sekolah selepas sekolah dibuka nanti
(c) Guru membuat rondaan bagi memastikan pelajar membuat latihan


Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Salinan latihan pengukuhan dan buku kerja

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Belajar bersungguh-sungguh
Disiplin
Tekun
Rasional dan logik

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan latihan seminima mungkin
Pelajar berbincang dengan rakan sekelas akan kemungkinan jawapan
Pelajar membuat rujukan nota yang telah diberikan sebelum ini
Guru memberikan kaedah berfikir secara logik dan rasional


Hari: Selasa

Tarikh: 9 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1710

Unit Pembelajaran: Ulangkaji

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran,pelajar menyiapkan latihan yang telah diberikan

Aktiviti Pembelajaran: Latihan Pengukuhan

Prosedur:
1) Guru memberi latihan di papan hitam
2) Guru mengedarkan latihan tambahan kepada pelajar
3) Pelajar dikehendaki menyiapkan latihan agar 15 minit terakhir dapat dijadikan masa perbincangan untuk semakan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, dan edaran latihan

Penerapan Nilai: Disiplin, Tekun, Bersungguh-sungguh, Patuh

Refleksi:
Pelajar membuat latihan dengan tekun
Pelajar bertanyakan akan maksud soalan latihan
Guru membuat rondaan bagi memastikan pelajar menyiapkan latihan seperti disuruh
Perbincangan jawapan bersama kelas


Hari: Rabu, Khamis, Jumaat
Tarikh: 10,11,12 March 2010
Aktiviti: SUKAN SEKOLAH YANG KE 45
Tempat: Stadium Mini Serian

RPH minggu ke 9 (1-5 March 2010)

MINGGU 9 1-5 MARCH 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3J

Masa: 1525-1635

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Selasa

Tarikh: 2 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3G

Masa: 1400-1510

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Selasa

Tarikh: 2 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3N

Masa: 1400-1510

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Khamis

Tarikh: 4 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Khamis

Tarikh: 4 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3C

Masa: 1635-1745

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Jumaat

Tarikh: 5 March 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Pemakanan

Objektif: i) Menyatakan fungsi makro dan mikro nutrien
ii) Mengenalpasti kesan kekurangan makro dan mikro nutrien

Kemahiran: Menentukan ’point-point’ penting untuk disalin sebagai nota

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Tekun
Bekerjasama
Hormat-menghormati
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar memberi komitmen yang baik dalam menghasilkan nota untuk tujuan rujukan masing-masing
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

RPH minggu ke 8 (22-26 February 2010)

MINGGU 8 22-26 FEBRUARY 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Selasa

Tarikh: 23 February 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Selasa

Tarikh: 23 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Khamis

Tarikh: 25 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Khamis

Tarikh: 25 February 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Jumaat

Tarikh: 26 February 2010

CUTI UMUM SEMPENA MAULIDUR RASUL