? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Khamis, 11 Mac 2010

RPH minggu ke 9 (1-5 March 2010)

MINGGU 9 1-5 MARCH 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3J

Masa: 1525-1635

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Isnin

Tarikh: 1 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Selasa

Tarikh: 2 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3G

Masa: 1400-1510

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Selasa

Tarikh: 2 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3N

Masa: 1400-1510

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Rabu

Tarikh: 3 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Khamis

Tarikh: 4 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasi asas seni reka dalam proses penghasilan karya
• Berkomunikasi melalui aktiviti seni halus
• Menjalankan aktiviti secara spontan
• Membuat perbandingan jenis-jenis komunikasi visual

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi teknik Basah-Atas-Basah

Prosedur:
1)Guru meminta pelajar mengeluarkan kerja rumah
2)Guru menyatakan bahawa secara tidak sedar pelajar mengaplikasikan teknik Kering-Atas-Basah
3)Guru menerangkan bagaimana teknik Basah-Atas-Basah dilakukan
4)Guru membiarkan pelajar menyiapkan hasil lukisan masing-masing
5)Guru membuat rondaan untuk memastikan pelajar membuat kerja disamping memastikan keadaan kelas sentiasa bersih
6)Bagi pelajar yang tidak siapkan latihan,mereka dikehendaki menghantarnya pada hari Jumaat(5.3.10)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, disiplin, bantu-membantu, patuh, integrasi, tekun, tegas, serta kebersiha

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang penghasilan teknik Basah-Atas-Basah
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan
Pelajar membuat kerja
Pelajar berkomunikasi sesama rakan
Guru menekankan kebersihan selepas P&P


Hari: Khamis

Tarikh: 4 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Sivik Kewarganegaraan

Tingkatan: 3C

Masa: 1635-1745

Aktiviti: Mengawas Peperiksaan Pra-PMR tingkatan 3


Hari: Jumaat

Tarikh: 5 March 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Pemakanan

Objektif: i) Menyatakan fungsi makro dan mikro nutrien
ii) Mengenalpasti kesan kekurangan makro dan mikro nutrien

Kemahiran: Menentukan ’point-point’ penting untuk disalin sebagai nota

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Tekun
Bekerjasama
Hormat-menghormati
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar memberi komitmen yang baik dalam menghasilkan nota untuk tujuan rujukan masing-masing
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

0 comments: