? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Khamis, 11 Mac 2010

RPH minggu ke 8 (22-26 February 2010)

MINGGU 8 22-26 FEBRUARY 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Isnin

Tarikh: 22 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Selasa

Tarikh: 23 February 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Selasa

Tarikh: 23 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Rabu

Tarikh: 24 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Khamis

Tarikh: 25 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Catan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran: Mengumpul maklumat

Prosedur:
1)Guru memberikan nota kepada pelajar
2)Guru membahagikan pelajar kepada beberapa kumpulan
3)Guru memberikan penerangan tambahan kepada setiap kumpulan
4)Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan agar pelajar mendapat gambaran tentang unit pembelajaran
5)Guru memberikan kerja rumah untuk disiapkan dalam masa seminggu yang berkaitan dengan unit pembelajaran (teknik kering atas basah)

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, integrasi, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar cuba untuk memahami tentang unit pembelajaran
Pelajar bergerak ke dalam kumpulan dan seterusnya tekun mendengar penjelasan daripada guru
Pelajar berkomunikasi di dalam kumpulan masing-masing
Guru menekankan kebersihan selepas aktiviti berkumpulan


Hari: Khamis

Tarikh: 25 February 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (a) Pemeliharaan Dan Pemuliharaan Alam Sekitar
i) Kepentingan

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami dan menyedari kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(b) Mengetahui kepentingan pemeliharaan dan pemuliharaan alam sekitar
(c) Memahami peranan dan tanggungjawab agensi yang berkaitan dengan penjagaan alam sekitar

ii. Kemahiran:
(a) Menjalankan usaha-usaha untuk memelihara dan memulihara alam sekitar
(b) Melibatkan diri dalam memelihara dan memulihara alam sekitar
(c) Merancangkan projek kecil untuk memelihara dan memulihara alam sekitar di kawasan sekolah

iii. Nilai:
(a) Bersyukur kerana adanya usaha yang dijalankan untuk menyelamatkan bumi daripada musnah

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Bersemangat

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan
Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah


Hari: Jumaat

Tarikh: 26 February 2010

CUTI UMUM SEMPENA MAULIDUR RASUL

0 comments: