? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Jumaat, 29 Januari 2010

RPH minggu 3(18-23 Jan 2010)

MINGGU 3 18-23 JANUARI 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Kelas: 3J (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar berupaya menjawab soalan yang dibincangkan di hadapan kelas dengan baik


Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul serta respon pelajar yang agak baik terhadap tema yang dibincangkan


Hari: Selasa

Tarikh: 19 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar memberikan respon yang baik dengan menanyakan soalan-soalan yang berkaitan


Hari: Selasa

Tarikh: 19 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Rabu

Tarikh: 20 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar memberikan respon yang baik dengan menanyakan soalan-soalan yang berkaitan


Hari: Rabu

Tarikh: 20 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul serta sering bertanyakan soalan yang berkaitan


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1400-1510

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar berupaya menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru dengan baik


Hari: Jumaat

Tarikh: 22 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan Fizikal

Subtajuk: Daya Tahan Kardiovaskular

Objektif:
• Melibatkan diri dengan aktiviti latihan fizikal
• Menyatakan faedah latihan fizikal
• Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Aktiviti fizikal menyihatkan badan
Berminat untuk bersukan demi kesihatan sihat, minda cerdas

Refleksi: Pelajar mengetahui amalan hidup sihat
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menghayati akan suatu pemandangan yang indah dan mengaplikasikan di atas kertas lukisan
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan
• Ditentukan minat terhadap seni lukisan

Aktiviti Pembelajaran: Menghasilkan suatu karya pemandangan yang indah

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan aktiviti yang hendak dijalankan
2) Guru menyarankan pelajar menggunakan kreativiti masing-masing
3) Guru menjalankan pemantauan
4) Sesi soal jawab berkenaan pemandangan yang boleh dihasilkan
5) Guru memberikan arahan agar menghantarkan hasil lukisan pada hari Isnin hadapan

Keperluan/BBM: Alat: Pensel, warna
Bahan: Lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha, serta kebersihan kelas di utamakan

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1400-1510

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menghayati akan suatu pemandangan yang indah dan mengaplikasikan di atas kertas lukisan
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan
• Ditentukan minat terhadap seni lukisan

Aktiviti Pembelajaran: Menghasilkan suatu karya pemandangan yang indah

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan aktiviti yang hendak dijalankan
2) Guru menyarankan pelajar menggunakan kreativiti masing-masing
3) Guru menjalankan pemantauan
4) Sesi soal jawab berkenaan pemandangan yang boleh dihasilkan
5) Guru memberikan arahan agar menghantarkan hasil lukisan pada hari Isnin hadapan

Keperluan/BBM: Alat: Pensel, warna
Bahan: Lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha, serta kebersihan kelas di utamakan

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami konsep perbincangan secara berkumpulan
(b) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(c) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan
(c) Mendengar serta menilai pendapat kawan-kawan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil
(c) bertanggungjawab dalam setiap keputusan

Pendekatan: Perbincangan secara berkumpulan

ABM: Buku teks

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar membuat perbincangan serta menerima segala pendapat kawan-kawan secara terbuka seterusnya menilai kembali keputusan yang diambil

0 comments: