? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Jumaat, 29 Januari 2010

RPH minggu 4(25-29Jan 2010)

MINGGU 4 25-29 JANUARI 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan juga dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Isnin

Tarikh: 25 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Selasa

Tarikh: 26 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Selasa

Tarikh: 26 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Keadaan kelas yang agak bising
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah


Hari: Rabu

Tarikh: 27 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar dalam kelas ini terlalu bising sehingga setiap guru yang mengajar kelas ini memberikan komen yang sama


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar kelas ini memberi kerjasama yang sepatutnya


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Jumaat

Tarikh: 29 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kesihatan diri dan keluarga

Subtajuk: Kekeluargaan

Objektif:
• Menyenaraikan peranan dan tanggungjawab ahli keluarga

Kemahiran: Berbincang

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Kebersihan

Refleksi: Pelajar mengikuti perbincangan bersama guru seterusnya membuat latihan yang berkaitan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat







































Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan dengan unit pembelajaran
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk, dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur: 1) Guru memberikan nota untuk disalin pelajar
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru menerangkan perbezaan yang ketara di dalam contoh yang diberikan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran

Penerapan Nilai: Berusaha, bertanggungjawab, kebersihan

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan disamping menanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan dikehendaki membuat kerja rumah
Pelajar kelas ini memberi kerjasama yang sepatutnya


Hari: Khamis

Tarikh: 28 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenalpasti implikasi terhadap sesuatu keputusan yang dibuat

ii. Kemahiran: (a) Berupaya membuat keputusan yang tepat

iii. Nilai: (a) Bertanggungjawab terhadap setiap keputusan yang dibuat

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi
Bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar berupaya berbincang bersama guru dan sedia menanyakan beberapa soalan yang lazim
Pelajar membuat latihan dan latihan dihantar selepas kelas


Hari: Jumaat

Tarikh: 29 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kesihatan diri dan keluarga

Subtajuk: Kekeluargaan

Objektif:
• Menyenaraikan peranan dan tanggungjawab ahli keluarga

Kemahiran: Berbincang

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Kebersihan

Refleksi: Pelajar mengikuti perbincangan bersama guru seterusnya membuat latihan yang berkaitan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

RPH minggu 3(18-23 Jan 2010)

MINGGU 3 18-23 JANUARI 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Kelas: 3J (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar berupaya menjawab soalan yang dibincangkan di hadapan kelas dengan baik


Hari: Isnin

Tarikh: 18 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul serta respon pelajar yang agak baik terhadap tema yang dibincangkan


Hari: Selasa

Tarikh: 19 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar memberikan respon yang baik dengan menanyakan soalan-soalan yang berkaitan


Hari: Selasa

Tarikh: 19 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Rabu

Tarikh: 20 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar memberikan respon yang baik dengan menanyakan soalan-soalan yang berkaitan


Hari: Rabu

Tarikh: 20 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul serta sering bertanyakan soalan yang berkaitan


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1400-1510

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengaplikasikan asas seni reka dalam proses penghasilan seni halus
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan sudut pencahayaan
2) Guru melukiskan contoh di papan hitam
3) Guru berbincang akan sudut pencahayaan dari pelbagai sudut
4) Murid diminta mengaplikasikan pembelajaran
5) Guru memberi penerangan khusus kepada pelajar semasa pelajar melukis
6) Rumusan pelajaran
7) Hasil lukisan dihantar

Keperluan/BBM: Alat: Pensel
Bahan: Bunga Raya, contoh lakaran, lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Khamis

Tarikh: 21 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(b) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar berupaya menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru dengan baik


Hari: Jumaat

Tarikh: 22 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan Fizikal

Subtajuk: Daya Tahan Kardiovaskular

Objektif:
• Melibatkan diri dengan aktiviti latihan fizikal
• Menyatakan faedah latihan fizikal
• Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Aktiviti fizikal menyihatkan badan
Berminat untuk bersukan demi kesihatan sihat, minda cerdas

Refleksi: Pelajar mengetahui amalan hidup sihat
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menghayati akan suatu pemandangan yang indah dan mengaplikasikan di atas kertas lukisan
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan
• Ditentukan minat terhadap seni lukisan

Aktiviti Pembelajaran: Menghasilkan suatu karya pemandangan yang indah

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan aktiviti yang hendak dijalankan
2) Guru menyarankan pelajar menggunakan kreativiti masing-masing
3) Guru menjalankan pemantauan
4) Sesi soal jawab berkenaan pemandangan yang boleh dihasilkan
5) Guru memberikan arahan agar menghantarkan hasil lukisan pada hari Isnin hadapan

Keperluan/BBM: Alat: Pensel, warna
Bahan: Lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha, serta kebersihan kelas di utamakan

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1400-1510

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menghayati akan suatu pemandangan yang indah dan mengaplikasikan di atas kertas lukisan
• Berkomunikasi melalui hasil yang telah dihasilkan
• Ditentukan minat terhadap seni lukisan

Aktiviti Pembelajaran: Menghasilkan suatu karya pemandangan yang indah

Prosedur:
1) Guru menerangkan akan aktiviti yang hendak dijalankan
2) Guru menyarankan pelajar menggunakan kreativiti masing-masing
3) Guru menjalankan pemantauan
4) Sesi soal jawab berkenaan pemandangan yang boleh dihasilkan
5) Guru memberikan arahan agar menghantarkan hasil lukisan pada hari Isnin hadapan

Keperluan/BBM: Alat: Pensel, warna
Bahan: Lukisan

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati dan rajin berusaha, serta kebersihan kelas di utamakan

Refleksi: Pelajar berupaya menghasilkan lukisan yang menarik dan mengaplikasikan teknik pembelajaran dengan betul


Hari: Sabtu

Tarikh: 23 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan Yang Bijak Dan Adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami konsep perbincangan secara berkumpulan
(b) Memahami kesan sesuatu keputusan yang dibuat terhadap diri dan orang lain
(c) Mengenalpasti aliran yang dipilih bersesuaian dengan potensi diri

ii. Kemahiran:
(a) Membuat keputusan yang bijak dan adil serta bertanggungjawab dalam semua situasi
(b) Berkemahiran menjejaki rantaian kesan dan akibat daripada sesuatu keputusan
(c) Mendengar serta menilai pendapat kawan-kawan

iii. Nilai:
(a) Prihatin tentang kesan keputusan yang diambil terhadap orang lain
(b) Berpuas hati dalam keputusan yang diambil
(c) bertanggungjawab dalam setiap keputusan

Pendekatan: Perbincangan secara berkumpulan

ABM: Buku teks

KBKK: Menilai baik buruk akan sesuatu keputusan yang diambil

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan bertanggungjawab

Refleksi: Pelajar membuat perbincangan serta menerima segala pendapat kawan-kawan secara terbuka seterusnya menilai kembali keputusan yang diambil

Rabu, 27 Januari 2010

RPH minggu 2(11-15 Jan 2010)

MINGGU 2 11-15 JANUARI 2010
Hari: Isnin

Tarikh: 11 Januari 2010

Kelas: 2I (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Buku kerja

KBKK: Tindakan sosial

Nilai Murni: Bertanggungjawab

Refleksi: Tekun menyalin nota dan juga sentiasa bertanyakan soalan di samping kelas terkawal


Hari: Isnin

Tarikh: 11 Januari 2010

Kelas: 3J (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan yang bijak dan adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a)Mengenalpasti kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran yang diperlukan mengikut kerjaya yang berbeza
(b)Mengenalpasti kepentingan mengembangkan potensi diri
(c)Mengetahui dan memahami bahawa setiap keputusan yang dibuat dalam semua situasi mempunyai kesan dan akibat terhadap diri dan orang lain

ii. Kemahiran:
(a)Berupaya menghubungkaitkan kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran dalam kerjaya yang dipilih
(b)Mencontohi cara tokoh-tokoh mengembangkan potensi diri

iii. Nilai:
(a)Menghargai dan mensyukuri kelebihan dan keistimewaan diri yang dianugerahkan Tuhan
(b)Menghargai tokoh-tokoh yang dikagumi

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta pengalaman cikgu di guna pakai sebagai contoh

KBKK: Menilai secara dalam akan baik buruk sesuatu keputusan

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan berpendirian tetap

Refleksi: Berimaginasi akan pilihan yang tepat di masa hadapan


Hari: Isnin

Tarikh: 11 Januari 2010

Kelas: 2B (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Buku kerja

KBKK: Tindakan sosial

Nilai Murni: Bertanggungjawab

Refleksi: Tekun menyalin nota dan juga sentiasa bertanyakan soalan


Hari: Selasa

Tarikh: 12 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan yang bijak dan adil

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a)Mengenalpasti kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran yang diperlukan mengikut kerjaya yang berbeza
(b)Mengenalpasti kepentingan mengembangkan potensi diri
(c)Mengetahui dan memahami bahawa setiap keputusan yang dibuat dalam semua situasi mempunyai kesan dan akibat terhadap diri dan orang lain

ii. Kemahiran:
(a)Berupaya menghubungkaitkan kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran dalam kerjaya yang dipilih
(b)Mencontohi cara tokoh-tokoh mengembangkan potensi diri

iii. Nilai:
(a)Menghargai dan mensyukuri kelebihan dan keistimewaan diri yang dianugerahkan Tuhan
(b)Menghargai tokoh-tokoh yang dikagumi

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta pengalaman cikgu di guna pakai sebagai contoh

KBKK: Menilai secara dalam akan baik buruk sesuatu keputusan

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan berpendirian tetap

Refleksi: Pelajar cuba menilai keputusan dari cikgu secara awam sama ada keputusan tersebut baik atau tidak.
Pelajar berusaha untuk membezakan setiap keputusan dengan bijak


Hari: Selasa

Tarikh: 12 Januari 2010

Kelas: 2K (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Buku kerja

KBKK: Tindakan sosial.

Nilai Murni: Bertanggungjawab

Refleksi: Tekun menyalin nota dan juga sentiasa bertanyakan soalan


Hari: Rabu

Tarikh: 13 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan yang bijak dan adil.

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a)Mengenalpasti kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran yang diperlukan mengikut kerjaya yang berbeza
(b)Mengenalpasti kepentingan mengembangkan potensi diri
(c)Mengetahui dan memahami bahawa setiap keputusan yang dibuat dalam semua situasi mempunyai kesan dan akibat terhadap diri dan orang lain

ii. Kemahiran:
(a)Berupaya menghubungkaitkan kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran dalam kerjaya yang dipilih
(b)Mencontohi cara tokoh-tokoh mengembangkan potensi diri

iii. Nilai:
(a)Menghargai dan mensyukuri kelebihan dan keistimewaan diri yang dianugerahkan Tuhan
(b)Menghargai tokoh-tokoh yang dikagumi

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta pengalaman cikgu di guna pakai sebagai contoh

KBKK: Menilai secara dalam akan baik buruk sesuatu keputusan

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan berpendirian tetap

Refleksi: Segelintir pelajar membuat bising dan mengendahkan perbincangan guru bersama pelajar.
Keadaan masih terkawal


Hari: Rabu

Tarikh: 13 Januari 2010

Kelas: 2M (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

KBKK: Tindakan sosial

Nilai Murni: Bertanggungjawab.

Refleksi: Tekun menyalin nota dan juga sentiasa bertanyakan soalan


Hari: Khamis

Tarikh: 14 Januari 2010

Kelas: 2D (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

KBKK: Tindakan sosial

Nilai Murni: Bertanggungjawab.

Refleksi: Suasana di dalam kelas tenang


Hari: Khamis

Tarikh: 14 Januari 2010

Kelas: 2G (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Penghasilan Seni Visual

Subtajuk: Lukisan

Objektif:
• Mengumpulkan maklumat berkaitan unit pembelajaran
• Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

ABM: Memahami bentuk asas berkaitan dengan unit pembelajaran

KBKK: Tindakan sosial

Nilai Murni: Bertanggungjawab.

Refleksi: Suasana di dalam kelas tenang


Hari: Khamis

Tarikh: 14 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (b) Keputusan yang bijak dan adil.

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a)Mengenalpasti kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran yang diperlukan mengikut kerjaya yang berbeza
(b)Mengenalpasti kepentingan mengembangkan potensi diri
(c)Mengetahui dan memahami bahawa setiap keputusan yang dibuat dalam semua situasi mempunyai kesan dan akibat terhadap diri dan orang lain

ii. Kemahiran:
(a)Berupaya menghubungkaitkan kelayakan akademik, ikhtisas, dan kemahiran dalam kerjaya yang dipilih
(b)Mencontohi cara tokoh-tokoh mengembangkan potensi diri

iii. Nilai:
(a)Menghargai dan mensyukuri kelebihan dan keistimewaan diri yang dianugerahkan Tuhan
(b)Menghargai tokoh-tokoh yang dikagumi

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta pengalaman cikgu di guna pakai sebagai contoh

KBKK: Menilai secara dalam akan baik buruk sesuatu keputusan

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi dan berpendirian tetap

Refleksi: Berimaginasi akan pilihan yang tepat di masa hadapan dan suasana terkawal


Hari: Jumaat

Tarikh: 15 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan Fizikal

Subtajuk: Kesihatan Diri

Objektif:
• Menyatakan ciri-ciri penghidap Anoreksia nervosa,Bulimia nervosa, dan pengamal pil pelangsing
• Mengenalpasti kesan amalan pemakanan yang tidak sihat
• Mengenalpasti amalan pemakanan yang tidak sihat

Kemahiran: Menentukan amalan sihat

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Amalan gaya hidup sihat
Membezakan amalan pemakanan yang sihat dengan tidak

Refleksi: Pelajar mengetahui amalan pemakanan sihat
Pelajar berazam mengubah gaya pemakanan

RPH minggu 1(4-8 Jan 2010)

MINGGU 1 4-8 JANUARI 2010
Hari: Isnin

Tarikh: 4 Januari 2010

Kelas: 2I (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Asas seni reka

Subtajuk: Pengenalan

Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas tenang dan terkawal


Hari: Isnin

Tarikh: 4 Januari 2010

Kelas: 3J (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengetahui peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara
(b) Mengenalpasti peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara
ii. Kemahiran: (a) Berupaya memilih kerjaya yang terbaik untuk diri
(b) Berkemahiran memilih kerjaya yang diminati

iii. Nilai: (a) Menunjukkan keyakinan diri dalam mencapai kecemerlangan dalam kerjaya

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai potensi diri

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar mengimpikan kerjaya yang baik pada masa hadapan


Hari: Isnin

Tarikh: 4 Januari 2010

Kelas: 2B (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Asas seni reka

Subtajuk: Pengenalan

Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai.

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas tenang dan terkawal


Hari: Selasa

Tarikh: 5 Januari 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengetahui peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara
(b) Mengenalpasti peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara

ii. Kemahiran: (a) Berupaya memilih kerjaya yang terbaik untuk diri
(b) Berkemahiran memilih kerjaya yang diminati

iii. Nilai: (a) Menunjukkan keyakinan diri dalam mencapai kecemerlangan dalam kerjaya

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai potensi diri

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar mengimpikan kerjaya yang baik pada masa hadapan


Hari: Selasa

Tarikh: 5 Januari 2010

Kelas: 2K (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual
Tajuk: Asas seni reka

Subtajuk: Pengenalan
Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai.

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas terkawal


Hari: Rabu

Tarikh: 6 Januari 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengetahui peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara
(b) Mengenalpasti peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara

ii. Kemahiran: (a) Berupaya memilih kerjaya yang terbaik untuk diri
(b) Berkemahiran memilih kerjaya yang diminati

iii. Nilai: (a) Menunjukkan keyakinan diri dalam mencapai kecemerlangan dalam kerjaya

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai potensi diri

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar mengimpikan kerjaya yang baik pada masa hadapa
Suasana kelas yang agak bising


Hari: Rabu

Tarikh: 6 Januari 2010

Kelas: 2M (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Asas seni reka
Subtajuk: Pengenalan

Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai.

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas sedikit bising tapi terkawal
Segelintir pelajar tidak mahu memberikan tumpuan di dalam kelas


Hari: Khamis

Tarikh: 7 Januari 2010

Kelas: 2D (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Asas seni reka

Subtajuk: Pengenalan

Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai.

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas tenang dan respon pelajar amat positif


Hari: Khamis

Tarikh: 7 Januari 2010

Kelas: 2G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Tajuk: Asas seni reka

Subtajuk: Pengenalan

Objektif:
• Menguji kemahiran melukis
• Menghayati akan kecantikan alam
• Menterjemahkan kecantikan pemandangan di atas kertas lukisan
• Memilih kontra warna yang sesuai.

ABM: Pemandangan persekitaran secara bebas

KBKK: Menghayati keindahan alam ciptaan Tuhan

Nilai Murni: Kesyukuran

Refleksi: Suasana di dalam kelas bising tapi terkawal


Hari: Khamis

Tarikh: 7 Januari 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: (a) Pilihan Kerjaya

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengetahui peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara
(b) Mengenalpasti peluang-peluang kerjaya yang ada di dalam dan di luar Negara

ii. Kemahiran: (a) Berupaya memilih kerjaya yang terbaik untuk diri
(b) Berkemahiran memilih kerjaya yang diminati

iii. Nilai: (a) Menunjukkan keyakinan diri dalam mencapai kecemerlangan dalam kerjaya

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai potensi diri

Nilai Murni: Berkeyakinan tinggi

Refleksi: Pelajar mengimpikan kerjaya yang baik pada masa hadapan


Hari: Jumaat

Tarikh: 8 Januari 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan Fizikal

Subtajuk: Daya Tahan Kardiovaskular

Objektif: Menyatakan maksud komponen kecergasan

Kemahiran: Menentukan amalan sihat

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Amalan gaya hidup sihat

Refleksi: Pelajar mengetahui komponen kesihatan
Pelajar mengenalpasti denyut nadi sendiri

Sabtu, 9 Januari 2010

saya ada mjual scra smpingan produk minyak wangi,EGYPTION PORTION,sabun EUMORA,shampoo cuci kereta/moto,pncuci lantai,pncuci pinggan mangkuk,pncuci bju dan byk lgi...

pertanyaan tentang rumah sewa juga boleh diutarakn kpd saya....

Khamis, 7 Januari 2010

percubaan penghantaran blog saya..