? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Sabtu, 17 April 2010

RPH Minggu 15 (12-16 April 2010)

MINGGU 15 12-16 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 12 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 16 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 12 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 12 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Selasa

Tarikh: 13 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 14 April 2010

GURU MENJADI GURU PENGIRING BAGI LAWATAN KE UNIMAS DAN KEDAI PASU BUNGA (BATU 5)


Hari: Khamis

Tarikh: 15 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 15 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 16 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Penyalahgunaan Bahan

Objektif: i) Mengenalpasti kesan pengambilan dadah
ii) Mengetahui kesan pengambilan dadah terhadap keluarga

Kemahiran: Komunikasi yang berkesan

ABM: Buku Teks

Nilai Murni: Berdisiplin
Bertanggungjawab
Berjanji
Jauhi Dadah


Refleksi: Pelajar berkomunkasi secara baik bersama guru
Pelajar turut berbincang bersama berkenaan tajuk yang dipelajari
Pelajar jelas akan tajuk yang dipelajari
Guru memberikan sedikit latihan kepada pelajar
Pelajar dikehendaki menjawab soalan tersebut

0 comments: