? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Sabtu, 17 April 2010

RPH Minggu 14 (5-9 April 2010)

MINGGU 14 5-9 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual(Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual(Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Selasa

Tarikh: 6 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Selasa

Tarikh: 6 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Sebilangan pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Keadaan kelas yang bising dan kotor
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Khamis

Tarikh: 8 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Khamis

Tarikh: 8 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk



Hari: Jumaat

Tarikh: 9 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Berkomunikasi dengan baik dan berfikir rasional

ABM: Alatan sukan

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Disiplin
Hormat-menghormati


Refleksi:
Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar memberi komunikasi yang baik
Pelajar mengikuti aktiviti yang dijalankan


Hari: Sabtu

Tarikh: 10 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

GURU MEMOHON CUTI TANPA GAJI DAN DILULUSKAN OLEH PIHAK ATASAN

0 comments: