? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Rabu, 12 Mei 2010

RPH Minggu 18(3-7 May 2010)

MINGGU 18 3-7 May 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 4 May 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur

Hari: Selasa

Tarikh: 4 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.
Hari: Khamis

Tarikh: 6 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 6 May 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 7 May 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Hasil pembelajaran: UJIAN SEGAK

0 comments: