? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Jumaat, 14 Mei 2010

RPH Minggu 19 (10-14 May 2010)

MINGGU 19 10-14 May 2010


Hari: Isnin

Tarikh: 10 May 2010

Kelas: 2I (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 10 May 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Segelintir pelajar membuat latihan ulangkaji secara berkumpulan
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 10 May 2010

Kelas: 2B (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur
Hari: Selasa

Tarikh: 11 May 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Segelintir pelajar membuat latihan ulangkaji secara berkumpulan
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Selasa

Tarikh: 11 May 2010

Kelas: 2K (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 12 May 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Segelintir pelajar membuat latihan ulangkaji secara berkumpulan
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur walaupun terdapat sebilangan pelajar yang bermasalah
Hari: Rabu

Tarikh: 12 May 2010

Kelas: 2M (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 12 May 2010

Kelas: 2G (1710-1820)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur


Hari: Khamis

Tarikh: 13 May 2010

Kelas: 2D (1250-1400)

Subjek: Pendidikan Seni Visual

Hasil Pembelajaran:
Pelajar membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan yang akan berlangsung pada minggu hadapan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Nota sebelumnya

Nilai Murni:
Bertanggungjawab
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan untuk membuat ulangkaji sendiri subjek PSV
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Segelintir pelajar berbincang dengan guru akan tajuk yang kurang difahami
Ulangkaji secara berkumpulan digalakkan asalkan tidak bising
Keadaan kelas teratur






Hari: Khamis

Tarikh: 13 May 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Segelintir pelajar membuat latihan ulangkaji secara berkumpulan
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 14 May 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kebersihan dan keselamatan persekitaran

Subtajuk: Akta dan undang-undang

Objektif: i) Menyatakan akta perlindungan kanak-kanak
ii) Mengenalpasti bentuk penderaan dan kesannya terhadap kanak-kanak
iii) Menyatakan peranan pelbagai agensi yang mengendalikan kes penganiayaan kanak-kanak

Kemahiran: Berbincang

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Keselamatan

Refleksi: Pelajar mengikuti pembelajaran di dalam kelas
Pelajar sedar akan isu-isu semasa yang berlaku sekarang yang berkaitan dengan pembuangan bayi
Pelajar menunjukkan rasa simpati dan marah terhadap perbuatan manusia yang tidak berakhlak
Guru mententeramkan keadaan kelas
Keadaan kelas teratur dan selamat

Rabu, 12 Mei 2010

RPH Minggu 18(3-7 May 2010)

MINGGU 18 3-7 May 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 3 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 4 May 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur

Hari: Selasa

Tarikh: 4 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 5 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.
Hari: Khamis

Tarikh: 6 May 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Jalinan

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyatakan wujudnya ciri-ciri estetik dan fungsi jalinan
• Memahami konsep atau maksud dan jenis jalinan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberikan nota kepada pelajar untuk disalin
2) Semasa P&P berlangsung, guru mengaitkan dengan pelbagai contoh yang biasa dilihat
3) Pelajar berkomunikasi baik dengan bertanyakan soalan-soalan yang relevan dengan tajuk
4) Guru memantau keadaan kelas agar sentiasa bersih dan selesa

Keperluan/BBM: Buku rujukan

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar memberikan respon yang baik terhadap tajuk yang dipelajari
Guru dan pelajar berkomunikasi secara langsung dan relevan dengan tajuk yang dibincangkan
Pelajar bertanyakan contoh-contoh lain sama ada berkaitan ataupun tidak
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 6 May 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hidup Bermasyarakat

Tajuk: (i) Pemeliharan dan pemuliharaan alam sekitar
(ii) Kepekaan dan tindakan terhadap isu dan masalah alam sekitar

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni:
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Hormat-menghormati
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 7 May 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Hasil pembelajaran: UJIAN SEGAK

Ahad, 9 Mei 2010

RPH Minggu 17 (26-30 April 2010)

MINGGU 17 26-30 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 26 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 26 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan Kekeluargaan

Tajuk: Tanggungjawab terhadap keluarga

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 26 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 27 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan Kekeluargaan

Tajuk: Tanggungjawab terhadap keluarga

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Selasa

Tarikh: 27 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.

Hari: Rabu

Tarikh: 28 April 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan Kekeluargaan

Tajuk: Tanggungjawab terhadap keluarga

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 28 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 28 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 29 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Penghasilan Logo

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memikirkan objektif penghasilan logo masing-masing
• Menyiapkan hasil yang menarik
• Berkongsi idea yang menarik sesama rakan

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Logo

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru menerangkan tentang tajuk yang dipelajari serta apa yang dikehendaki
3) Guru memberikan gamabaran tentang logo-logo yang biasanya diketahui
4) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Kertas lukisan, pensel 2B, pensel warna, pemadam, dan buku kerja sekolah

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya ciptaan logo masing-masing
Segelintir pelajar berbincang akan contoh penghasilan logo masing-masing
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil ciptaan logo tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 29 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan Kekeluargaan

Tajuk: Tanggungjawab terhadap keluarga

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 30 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Hasil pembelajaran: UJIAN SEGAK

RPH Minggu 16 (19-23 April 2010)

MINGGU 16 19-23 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 19 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 19 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: Pilihan kerjaya(Unit 1)
Keputusan yang bijak dan adil(Unit 2)

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 19 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 20 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: Pilihan kerjaya(Unit 1)
Keputusan yang bijak dan adil(Unit 2)

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Selasa

Tarikh: 20 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 21 April 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: Pilihan kerjaya(Unit 1)
Keputusan yang bijak dan adil(Unit 2)

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Rabu

Tarikh: 21 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 21 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 22 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menyiapkan sepenuhnya hasil arca
• Menunujukkan kepada guru untuk penilaian
• Berkomunikasi secara baik dengan guru berkaitan tajuk yang dipelajari

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar berusaha menyiapkan sepenuhnya hasil arca masing-masing
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 22 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Pencapaian Kendiri

Tajuk: Pilihan kerjaya(Unit 1)
Keputusan yang bijak dan adil(Unit 2)

Hasil Pembelajaran:
Pelajar secara tidak langsung membuat ulangkaji untuk persediaan peperiksaan

Pendekatan: Latihan ulangkaji sebagai usaha untuk mengelak pelajar lupa apa yang telah dipelajari

ABM: Buku Teks dan nota sebelumnya

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar dikehendaki menjawab soalan-soalan sebagai ulangkaji
Guru sentiasa memantau pergerakan kelas agar semua pelajar membuat ulangkaji
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 23 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Hasil pembelajaran: UJIAN SEGAK