? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Sabtu, 17 April 2010

RPH Minggu 15 (12-16 April 2010)

MINGGU 15 12-16 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 12 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Isnin

Tarikh: 16 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Isnin

Tarikh: 12 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Selasa

Tarikh: 12 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Selasa

Tarikh: 13 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Rabu

Tarikh: 14 April 2010

GURU MENJADI GURU PENGIRING BAGI LAWATAN KE UNIMAS DAN KEDAI PASU BUNGA (BATU 5)


Hari: Khamis

Tarikh: 15 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Melakar bentuk binaan bangunan moden yang unik
• Menghasilkan binaan yang sama dengan lakaran

Aktiviti Pembelajaran: Penghasilan Arca Binaan

Prosedur:
1) Guru mengarahkan pelajar mengeluarkan semua alatan yang diperlukan
2) Guru membahagikan pelajar kepada kumpulan masing-masing
3) Guru memastikan kebersihan kelas terjamin

Keperluan/BBM: Bahan: Pensel, kertas keras(hardboard), pisau, gunting, gam, kertas berwarna

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menghasilkan arca sepertimana yang dilakarkan.
Pelajar berbincang dengan guru tentang aspek unik.
Pelajar dikehendaki menyiapkan hasil arca tersebut dalam masa seminggu.
Kebersihan kelas agak memuaskan.


Hari: Khamis

Tarikh: 15 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif serta komunikasi yang berkesan

ABM: Buku kerja dan nota sebelumnya

KBKK: Menghormati dan mengaplikasi dalam kehidupan

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar diarahkan menjawab soalan-soalan yang lazim dan berkenaan dengan tajuk pembelajaran
Pelajar membuat latihan secara damai
Guru memantau aktiviti di dalam kelas disamping memastikan kebersihan kelas dipatuhi
Keadaan kelas teratur


Hari: Jumaat

Tarikh: 16 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Penyalahgunaan Bahan

Objektif: i) Mengenalpasti kesan pengambilan dadah
ii) Mengetahui kesan pengambilan dadah terhadap keluarga

Kemahiran: Komunikasi yang berkesan

ABM: Buku Teks

Nilai Murni: Berdisiplin
Bertanggungjawab
Berjanji
Jauhi Dadah


Refleksi: Pelajar berkomunkasi secara baik bersama guru
Pelajar turut berbincang bersama berkenaan tajuk yang dipelajari
Pelajar jelas akan tajuk yang dipelajari
Guru memberikan sedikit latihan kepada pelajar
Pelajar dikehendaki menjawab soalan tersebut

RPH Minggu 14 (5-9 April 2010)

MINGGU 14 5-9 April 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual(Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Isnin

Tarikh: 5 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual(Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Selasa

Tarikh: 6 April 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Selasa

Tarikh: 6 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Rabu

Tarikh: 7 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Sebilangan pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Keadaan kelas yang bising dan kotor
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Khamis

Tarikh: 8 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Visual (Arca)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Menjawab latihan yang berteraskan tajuk pembelajaran
• Membuat lakaran untuk penghasilan Arca menggunakan teknik binaan

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1) Guru memberi soalan-soalan yang berkaitan kepada pelajar untuk di jawab
2) Guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang dinyatakan kepada pelajar
3) Guru mengarahkan pelajar menghasilkan lakaran binaan bangunan moden dan membawa alatan untuk minggu hadapan
4) Guru berbincang dengan pelajar berkenaan lakaran

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Disiplin, hormat-menghormati, toleransi, bantu-membantu, tekun, serta kebersihan

Refleksi:
Pelajar menyelesaikan soalan latihan yang diberikan sama ada secara individu mahupun berkumpulan.
Pelajar berbincang tentang lakaran yang di maksudkan oleh guru.
Pelajar meminta pengesahan akan lakaran yang cuba dihasilkan.


Hari: Khamis

Tarikh: 8 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran: (a) Mengumpul maklumat mengenai pantang larang pelbagai kaum
(b) Berupaya menyesuaikan diri dengan pelbagai adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

iii. Nilai: (a) Menghormati pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan dan buku teks

KBKK: Menilai rasionalnya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan kita seharian dan mendatang

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Disiplin yang tinggi
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Kebersihan

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota sambungan yang minggu lepas
Guru tegas semasa pembelajaran di dalam kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat mereka kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk



Hari: Jumaat

Tarikh: 9 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Berkomunikasi dengan baik dan berfikir rasional

ABM: Alatan sukan

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Disiplin
Hormat-menghormati


Refleksi:
Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar memberi komunikasi yang baik
Pelajar mengikuti aktiviti yang dijalankan


Hari: Sabtu

Tarikh: 10 April 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

GURU MEMOHON CUTI TANPA GAJI DAN DILULUSKAN OLEH PIHAK ATASAN

Khamis, 1 April 2010

RPH Minggu 13 ( 29 March-1 April 2010 )

MINGGU 13 29 MARCH – 1 APRIL 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 29 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Isnin

Tarikh: 29 March 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran:
(a) Memberi maklumat berkaitan kepentingan adapt resam dalam kehidupan masyarakat Malaysia
(b) Mengamalkan adat resam dalam kehidupan seharian

iii. Nilai:
(a) Menerima dan menghormati adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan lalu

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota
Guru tegas semasa kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Isnin

Tarikh: 29 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Selasa

Tarikh: 30 March 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran:
(a) Memberi maklumat berkaitan kepentingan adapt resam dalam kehidupan masyarakat Malaysia
(b) Mengamalkan adat resam dalam kehidupan seharian

iii. Nilai:
(a) Menerima dan menghormati adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan lalu

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota
Guru tegas semasa kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Selasa

Tarikh: 30 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Rabu

Tarikh: 31 March 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran:
(a) Memberi maklumat berkaitan kepentingan adapt resam dalam kehidupan masyarakat Malaysia
(b) Mengamalkan adat resam dalam kehidupan seharian

iii. Nilai:
(a) Menerima dan menghormati adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan lalu

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota
Guru tegas semasa kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk


Hari: Rabu

Tarikh: 31 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Rabu

Tarikh: 31 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Khamis

Tarikh: 1 April 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Khamis

Tarikh: 1 April 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia

Tajuk: (a) Adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
i) Adat resam pelbagai kaum di Malaysia
ii) Pantang larang pelbagai kaum di Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan:
(a) Memahami adat resam dan pantang larang pelbagai kaum
(b) Menerangkan adat resam pelbagai kaum di Malaysia

ii. Kemahiran:
(a) Memberi maklumat berkaitan kepentingan adapt resam dalam kehidupan masyarakat Malaysia
(b) Mengamalkan adat resam dalam kehidupan seharian

iii. Nilai:
(a) Menerima dan menghormati adat resam dan pantang larang pelbagai kaum

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku rujukan

KBKK: Menilai rasional nya adat resam dan pantang larang dalam kehidupan lalu

Nilai Murni: Hormat-menghormati
Komunikasi yang baik
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi:
Pelajar tekun menyalin nota
Guru tegas semasa kelas agar pelajar menunjukkan rasa hormat kepada kaum lain berkenaan dengan adat resam masing-masing
Pelajar mengajukan beberapa soalan yang berkaitan dengan tajuk

RPH minggu 12 (22-27 March 2010 )

MINGGU 12 22-27MARCH 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 22 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Isnin

Tarikh: 22 March 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Isnin

Tarikh: 22 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Selasa

Tarikh: 23March 2010

Kelas: 3G(1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Selasa

Tarikh: 23March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Rabu

Tarikh: 24 March 2010

Kelas: 3N(1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Rabu

Tarikh: 24 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Rabu

Tarikh: 24 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Kelas terlalu bising
Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Sebilangan pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Khamis

Tarikh: 25 March 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Seni Halus: Arca

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
 Mengumpulkan maklumat berkaitan arca

Aktiviti Pembelajaran: Menyalin nota sebagai asas pengetahuan berkenaan Arca

Prosedur:
1) Guru memberikan gambaran am kepada pelajar berkenaan Arca
2) Guru memberikan nota kepada pelajar
3) Pelajar menyalin nota disamping bertanyakan soalan-soalan yang berkaitan

Keperluan/BBM: Buku rujukan, gambaran am

Penerapan Nilai: Hormat-menghormati, toleransi, disiplin, integrasi, tekun, tegas, patuh serta kebersihan

Refleksi: Pelajar kenal dengan gambaran am berkenaan arca
Pelajar tekun menyalin nota sebagai panduan
Guru berkomunikasi secara baik dengan pelajar
Pelajar cuba mengaitkan tentang tajuk dengan kehidupan harian manusia


Hari: Khamis

Tarikh: 25 March 2010

Kelas: 3C(1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Aktiviti: UJIAN BULANAN 1 TAHUN 2010


Hari: Jumaat

Tarikh: 26 March 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Pengurusan konflik dan stres

Objektif: i) Menyatakan kesan stres yang sering dihadapi oleh pelajar
ii) Menjelaskan cara mengatasi stres

Kemahiran: Berkomunikasi dengan baik dan berfikir rasional

ABM: Buku teks

Nilai Murni: Disiplin
Bekerjasama
Hormat-menghormati
Kekemasan

Refleksi: Pelajar menyalin nota dengan keadaan yang tenang dan selesa
Guru membuat rondaan di dalam kelas bagi memastikan pelajar membuat nota dan latihan
Keadaan kelas tenang


Hari: Sabtu

Tarikh: 27 March 2010

SAYA MINTA CUTI DAN DIBENARKAN UNTUK CUTI