? ??????????????Punk Collage? ????? ?? ???Rating: 4.7 (456 Ratings)??1234 Grabs Today. 112550 Total Grabs.
??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? ????4?? ?????Love Is Strange? ????? ?? ???Rating: 4.4 (38 Ratings)??1194 Grabs Today. 54886 Total Grabs. ??????Preview?? | ??Get the Code?? ?? BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS ?

Khamis, 11 Februari 2010

RPH minggu 6(8-12 February 2010)

MINGGU 6 8-12 FEBRUARY 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 8 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan.
Pelajar menghasilkan karya sebagaimana yang dikehendaki seterusnya menghantar untuk disemak oleh guru


Hari: Isnin

Tarikh: 8 February 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Keselamatan keluarga tanggungjawab bersama
ii) Sebab nila setitik, rosak susu sebelanga

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenal pasti cara menjaga maruah keluarga
(b) Menyenaraikan langkah-langkah keselamatan di dalam rumah dan di luar rumah

ii. Kemahiran: (a) Menjaga keselamatan dan melindungi anggota keluarga
(b) Berupaya menjaga maruah keluarga

iii. Nilai: (a) Menyayangi diri sendiri dan anggota keluarga
(b) Menjaga nama baik keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Bantu-membantu

Refleksi: Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah dan dihantar keesokkannya untuk disemak


Hari: Isnin

Tarikh: 8 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan.
Pelajar menghasilkan karya sebagaimana yang dikehendaki seterusnya menghantar untuk disemak oleh guru
Segelintir hasil karya didapati memang menarik


Hari: Selasa

Tarikh: 9 February 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Keselamatan keluarga tanggungjawab bersama
ii) Sebab nila setitik, rosak susu sebelanga

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenal pasti cara menjaga maruah keluarga
(b) Menyenaraikan langkah-langkah keselamatan di dalam rumah dan di luar rumah

ii. Kemahiran: (a) Menjaga keselamatan dan melindungi anggota keluarga
(b) Berupaya menjaga maruah keluarga

iii. Nilai: (a) Menyayangi diri sendiri dan anggota keluarga
(b) Menjaga nama baik keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Bantu-membantu

Refleksi: Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah dan dihantar keesokkannya untuk disemak


Hari: Selasa

Tarikh: 9 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan.
Pelajar menghasilkan karya sebagaimana yang dikehendaki seterusnya menghantar untuk disemak oleh guru
Semua pelajar menghantar hasil karya masing-masing sebagaimana yang dikehendaki


Hari: Rabu

Tarikh: 10 February 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Keselamatan keluarga tanggungjawab bersama
ii) Sebab nila setitik, rosak susu sebelanga

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenal pasti cara menjaga maruah keluarga
(b) Menyenaraikan langkah-langkah keselamatan di dalam rumah dan di luar rumah

ii. Kemahiran: (a) Menjaga keselamatan dan melindungi anggota keluarga
(b) Berupaya menjaga maruah keluarga

iii. Nilai: (a) Menyayangi diri sendiri dan anggota keluarga
(b) Menjaga nama baik keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Bantu-membantu

Refleksi: Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Terdapat sebilangan pelajar yang kurang menumpukan perhatian semasa perbincangan dijalankan
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki menghantar buku latihan


Hari: Rabu

Tarikh: 10 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan.
Pelajar memberi kerjasama yang baik dengan pembelajaran
Pelajar dikehendaki menghantar hasil kerja untuk disemak oleh guru


Hari: Rabu

Tarikh: 10 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2G

Masa: 1710-1820

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Segelintir pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan manakala segelintir lagi tidak mengendahkan pembelajaran
Suasana di dalam kelas tegang disebabkan segelintir pelajar yang tidak bertanggungjawab
Pelajar yang menyiapkan hasil menghantar kepada guru untuk disemak


Hari: Khamis

Tarikh: 11 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Mengolah hasil karya dengan kreatif

Aktiviti Pembelajaran: Mengaplikasi, memahami dan membandingbeza

Prosedur: 1) Guru memberi penerangan serba ringkas kepada murid
2) Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan sebagai rujukan tambahan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Toleransi, bantu-membantu, tekun, tegas, serta kebersihan

Refleksi: Pelajar bertanyakan beberapa soalan yang berkaitan dan merujuk beberapa contoh karya sebagai panduan.
Pelajar memberi kerjasama yang baik semasa pembelajaran di dalam kelas
Semua pelajar menghantar hasil lukisan di akhir pembelajaran untuk disemak
Didapati ada pelajar yang berbakat dalam seni


Hari: Khamis

Tarikh: 11 February 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Keselamatan keluarga tanggungjawab bersama
ii) Sebab nila setitik, rosak susu sebelanga

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Mengenal pasti cara menjaga maruah keluarga
(b) Menyenaraikan langkah-langkah keselamatan di dalam rumah dan di luar rumah

ii. Kemahiran: (a) Menjaga keselamatan dan melindungi anggota keluarga
(b) Berupaya menjaga maruah keluarga

iii. Nilai: (a) Menyayangi diri sendiri dan anggota keluarga
(b) Menjaga nama baik keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja serta contoh-contoh luar yang berkaitan

KBKK: Berfikir secara logik dan rasional

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik
Bantu-membantu

Refleksi: Pelajar sama-sama berbincang dan mengutarakan idea-idea yang berkaitan dengan pembelajaran
Suasana kelas riuh dengan setiap pelajar ingin mengemukakan jawapan
Pelajar dikehendaki membuat sedikit latihan sebagai kerja rumah dan dihantar keesokkannya untuk disemak


Hari: Jumaat

Tarikh: 12 February 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Gaya Hidup Sihat

Subtajuk: Pemakanan

Objektif: i) Menyatakan fungsi makro dan mikro nutrien
ii) Mengenalpasti kesan kekurangan makro dan mikro nutrien

Kemahiran: Berkomunikasi dengan baik dan berfikir rasional

ABM: Buku teks serta kaitan dengan persekitaran luar

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Hormat-menghormati


Refleksi: Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar memberi komunikasi yang baik serta respon terhadap perbincangan
Pelajar membuat piramid makanan seperti di suruh
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat

Isnin, 8 Februari 2010

RPH minggu 5(1-6 February 2010)

MINGGU 5 1-6 FEBRUARY 2010

Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2I

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan kelas disamping pelajar yang sebelum ini selalu membuat bising, sudah mahu berubah


Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Kelas: 3J (1525-1635)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota disamping keadaan kelas yang ada perubahan dari segi kebisingan
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Isnin

Tarikh: 1 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2B

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Selasa

Tarikh: 2 February 2010

Kelas: 3G (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota serta berkomunikasi dengan guru
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Selasa

Tarikh: 2 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2K

Masa: 1635-1745

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Rabu

Tarikh: 3 February 2010

Kelas: 3N (1400-1510)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota walaupun ada segelintir pelajar yang mengganggu pembelajaran tetapi telah diberikan amaran
Guru memberikan penerangan istimewa kepada pelajar kerana didapati ada segelintir pelajar yang tidak mampu membaca


Hari: Rabu

Tarikh: 3 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2M

Masa: 1525-1635

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas


Hari: Khamis

Tarikh: 4 February 2010

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tingkatan: 2D

Masa: 1250-1400

Bidang: Penghasilan Seni Visual

Unit Pembelajaran: Lukisan(Pensel, Pen, Marker)

Hasil Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
• Memahami teknik-teknik menimbulkan ton, bentuk dan jalinan dengan menggunakan garisan

Aktiviti Pembelajaran: Memahami dan membandingbeza

Prosedur:
1)Guru mengagihkan contoh lukisan kepada murid untuk di fahami dan juga disalin sebagai nota
2)Guru sedia memberikan contoh yang lain yang terdapat di buku kerja daripada contoh yang di edarkan
3)Sambungan nota yang minggu lepas
4)Memesan kepada murid untuk membawakan alatan pada minggu hadapan

Keperluan/BBM: Bahan: Buku rujukan, contoh lakaran, buku kerja

Penerapan Nilai: Perpaduan, toleransi, bantu-membantu, tekun, kebersihan dan tegas

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota yang diberikan dan memberi respon yang baik dengan persekitaran kelas
Segelintir yang mengganggu pembelajaran di dalam kelas diberikan amaran tegas oleh guru


Hari: Khamis

Tarikh: 4 February 2010

Kelas: 3C (1635-1745)

Subjek: Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema: Hubungan kekeluargaan

Tajuk: (a) Tanggungjawab Terhadap Keluarga
i) Kasih sayang
ii) Fahamilah jiwaku ini

Hasil Pembelajaran:
i. Pengetahuan: (a) Memahami tanggungjawab anggota keluarga dalam mengeratkan
hubungan kekeluargaan
(b) Memahami kepentingan kasih sayang dalam sesebuah keluarga
(c) Memahami keperluan berbeza antara anggota keluarga

ii. Kemahiran: (a) Menjalin hubungan yang erat antara anggota keluarga
(b) Menunjukkan kepekaan terhadap keperluan fizikal, mental, emosi, dan rohani setiap anggota keluarga

iii. Nilai: (a) Menunjukkan sikap bertanggungjawab sebagai anggota keluarga
(b) Menghargai sumbangan anggotan keluarga
(c) Menunjukkan sikap mengambil berat terhadap keperluan setiap anggota keluarga

Pendekatan: Pembelajaran aktif

ABM: Buku teks dan buku kerja

KBKK: Menilai semula hubungan kekeluargaan diri pelajar

Nilai Murni: Berkasih sayang
Bertanggungjawab
Perhubungan baik

Refleksi: Pelajar tekun menyalin nota serta berkomunikasi dengan guru
Pelajar membuat latihan dan dikehendaki siap supaya guru boleh menyemak bila diminta


Hari: Jumaat

Tarikh: 5 February 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan fizikal
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan secara sihat

ABM: Bola futsal dan bola keranjang

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Keselamatan

Refleksi: Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar membuat senaman ringan dahulu seterusnya mengikuti pembelajaran yang dijalankan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat


Hari: Sabtu

Tarikh: 6 February 2010

Kelas: 2J (1600-1710)

Subjek: Pendidikan Jasmani dan Kesihatan

Tajuk: Kecergasan fizikal

Subtajuk: Daya tahan otot

Objektif: i) Melibatkan diri dalam aktiviti latihan fizikal
ii) Menyatakan faedah latihan
iii) Mematuhi setiap aspek keselamatan

Kemahiran: Bersukan secara sihat

ABM: Bola futsal dan bola keranjang

Nilai Murni: Bertanggungjawab
Bekerjasama
Keselamatan

Refleksi: Pelajar mengikuti arahan guru
Pelajar membuat senaman ringan dahulu seterusnya mengikuti pembelajaran yang dijalankan
Pelajar berazam mengubah gaya kehidupan yang sihat